RNCF2512BTE4K32
Mfr.Part #
RNCF2512BTE4K32
Description
RES 4.32K OHM 0.1% 1/2W 2512
Working Voltage :
150V
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Additional Feature :
PRECISION
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Mount :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Resistance :
4.32kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2512BTE4K32
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.32kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C