RNCF2512BTE4K02
Mfr.Part #
RNCF2512BTE4K02
Description
RES 4.02K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V
Resistance :
4.02kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C