RNCF2512BTE464K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2512BTE464K
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 464K OHM 0.1% 1/2W 2512
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Construction :
RECTANGULAR
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Series :
RNCF
Working Voltage :
150V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
Automotive AEC-Q200
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
464kOhm