RNCF2512BTE45K3
Mfr.Part #
RNCF2512BTE45K3
Description
RES 45.3K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
45.3kOhm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512BTE45K3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 45.3kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C