RNCF2512BTE3K74
Mfr.Part #
RNCF2512BTE3K74
Description
RES 3.74K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Resistance :
3.74kOhm
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2512BTE3K74
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.74kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C