RNCF2512BTE3K57
Mfr.Part #
RNCF2512BTE3K57
Description
RES 3.57K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
3.57kOhm
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512BTE3K57
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C