RNCF2512BTE3K48
Mfr.Part #
RNCF2512BTE3K48
Description
RES 3.48K OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
3.48kOhm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512BTE3K48
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.48kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C