RNCF2512BTE37K4
Mfr.Part #
RNCF2512BTE37K4
Description
RES 37.4K OHM 0.1% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
37.4kOhm
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
150V