RNCF2512BTE357K
Mfr.Part #
RNCF2512BTE357K
Description
RES 357K OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
357kOhm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW