RNCF2512BTE30K9
Mfr.Part #
RNCF2512BTE30K9
Description
RES 30.9K OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
30.9kOhm
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512BTE30K9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 30.9kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C