RNCF2512BTE30K0
Mfr.Part #
RNCF2512BTE30K0
Description
RES 30K OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
30kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
JESD-609 Code :
e3
PRECISION
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
FIXED RESISTOR
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Series :
RNCF
Working Voltage :
150V
Datasheets
RNCF2512BTE30K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 30kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C