RNCF2512BTE309R
Mfr.Part #
RNCF2512BTE309R
Description
RES 309 OHM 0.1% 3/4W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Ratings :
AEC-Q200
12 Weeks
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
309Ohm
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF2512BTE309R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 309Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C