RNCF2512BTE2M87
Mfr.Part #
RNCF2512BTE2M87
Description
RES 2.87M OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
2.87MOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm