RNCF2512BTE2M67
Mfr.Part #
RNCF2512BTE2M67
Description
RES 2.67M OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
2.67mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
RNCF2512BTE2M67
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.67MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C