RNCF2512BTE2M43
Mfr.Part #
RNCF2512BTE2M43
Description
RES 2.43M OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
2.43MOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W