RNCF2512BTE23R7
Mfr.Part #
RNCF2512BTE23R7
Description
RES 23.7 OHM 0.1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
23.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
12 Weeks
Datasheets
RNCF2512BTE23R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 23.7Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C