RNCF2512BTE21K5
Mfr.Part #
RNCF2512BTE21K5
Description
RES 21.5K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
21.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm