RNCF2512BTE187K
Mfr.Part #
RNCF2512BTE187K
Description
RES 187K OHM 0.1% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
187kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512BTE187K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 187kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C