RNCF2512BTE17R8
Mfr.Part #
RNCF2512BTE17R8
Description
RES 17.8 OHM 0.1% 1W 2512
Resistance :
17.8Ohm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Mount :
Surface Mount
Series :
RNCF
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
PRECISION
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2512BTE17R8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 17.8Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C