RNCF2512BTE10R0
Mfr.Part #
RNCF2512BTE10R0
Description
RES 10 OHM 0.1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
10Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%