RNCF2512BTC90R9
Mfr.Part #
RNCF2512BTC90R9
Description
RES 90.9 OHM 0.1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
RNCF
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
90.9Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W