RNCF2512BTC8K66
Mfr.Part #
RNCF2512BTC8K66
Description
RES 8.66K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.66kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%