RNCF2512BTC887K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC887K
Description
RES 887K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Series :
RNCF
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
887kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
2512 (6432 Metric)
Datasheets
RNCF2512BTC887K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 887kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C