RNCF2512BTC86R6
Mfr.Part #
RNCF2512BTC86R6
Description
RES 86.6 OHM 0.1% 1W 2512
Resistance :
86.6Ohm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm