RNCF2512BTC82K5
Mfr.Part #
RNCF2512BTC82K5
Description
RES 82.5K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Resistance :
82.5kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C