RNCF2512BTC82K0
Mfr.Part #
RNCF2512BTC82K0
Description
RES 82K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Series :
RNCF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
82kOhm