RNCF2512BTC7R68
Mfr.Part #
RNCF2512BTC7R68
Description
RES 7.68 OHM 0.1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
7.68Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm