RNCF2512BTC7R32
Mfr.Part #
RNCF2512BTC7R32
Description
RES 7.32 OHM 0.1% 1W 2512
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
7.32Ohm
Datasheets
RNCF2512BTC7R32
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.32Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C