RNCF2512BTC7R15
Mfr.Part #
RNCF2512BTC7R15
Description
RES 7.15 OHM 0.1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
7.15Ohm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
yes
Datasheets
RNCF2512BTC7R15
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.15Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C