RNCF2512BTC78K7
Mfr.Part #
RNCF2512BTC78K7
Description
RES 78.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
78.7kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%