RNCF2512BTC76K8
Mfr.Part #
RNCF2512BTC76K8
Description
RES 76.8K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
PRECISION
Working Voltage :
150V
Resistance :
76.8kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C