RNCF2512BTC73R2
Mfr.Part #
RNCF2512BTC73R2
Description
RES 73.2 OHM 0.1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
73.2Ohm
Datasheets
RNCF2512BTC73R2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 73.2Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C