RNCF2512BTC715K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC715K
Description
RES 715K OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
715kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
150V
yes
Datasheets
RNCF2512BTC715K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 715kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C