RNCF2512BTC6K04
Mfr.Part #
RNCF2512BTC6K04
Description
RES 6.04K OHM 0.1% 1/2W 2512
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
6.04kOhm
Datasheets
RNCF2512BTC6K04
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.04kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C