RNCF2512BTC69R8
Mfr.Part #
RNCF2512BTC69R8
Description
RES 69.8 OHM 0.1% 1W 2512
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
69.8Ohm
Datasheets
RNCF2512BTC69R8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 69.8Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C