RNCF2512BTC681K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC681K
Description
RES 681K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
681kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
RNCF2512BTC681K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 681kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C