RNCF2512BTC66K5
Mfr.Part #
RNCF2512BTC66K5
Description
RES 66.5K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
66.5kOhm
Working Voltage :
150V