RNCF2512BTC649K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC649K
Description
RES 649K OHM 0.1% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
649kOhm
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C