RNCF2512BTC61K9
Mfr.Part #
RNCF2512BTC61K9
Description
RES 61.9K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Resistance :
61.9kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Series :
RNCF
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C