RNCF2512BTC60R4
Mfr.Part #
RNCF2512BTC60R4
Description
RES 60.4 OHM 0.1% 1W 2512
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
60.4Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNCF2512BTC60R4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 60.4Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C