RNCF2512BTC604R
Mfr.Part #
RNCF2512BTC604R
Description
RES 604 OHM 0.1% 3/4W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
604Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2512BTC604R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 604Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C