RNCF2512BTC5K60
Mfr.Part #
RNCF2512BTC5K60
Description
RES 5.6K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
PRECISION
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.6kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C