RNCF2512BTC562K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC562K
Description
RES 562K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V
Resistance :
562kOhm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C