RNCF2512BTC560R
Mfr.Part #
RNCF2512BTC560R
Description
RES 560 OHM 0.1% 3/4W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Resistance :
560Ohm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RNCF2512BTC560R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 560Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C