RNCF2512BTC549R
Mfr.Part #
RNCF2512BTC549R
Description
RES 549 OHM 0.1% 3/4W 2512
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
549Ohm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
12 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512BTC549R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 549Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C