RNCF2512BTC53K6
Mfr.Part #
RNCF2512BTC53K6
Description
RES 53.6K OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Resistance :
53.6kOhm