RNCF2512BTC4R87
Mfr.Part #
RNCF2512BTC4R87
Description
RES 4.87 OHM 0.1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1W
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Resistance :
4.87Ohm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2512BTC4R87
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.87Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C