RNCF2512BTC4R75
Mfr.Part #
RNCF2512BTC4R75
Description
RES 4.75 OHM 0.1% 1W 2512
Power Rating :
500mW
Resistance :
4.75Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm