RNCF2512BTC4K87
Mfr.Part #
RNCF2512BTC4K87
Description
RES 4.87K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
EAR99
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
4.87kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W