RNCF2512BTC4K64
Mfr.Part #
RNCF2512BTC4K64
Description
RES 4.64K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
yes
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Resistance :
4.64kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512BTC4K64
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.64kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C